Мрежести чорапи со лурекс

490 ден.

 

Долги чорапи, изработени од мека, крупна, црна мрежа. Овие чорапи содржат и лурекс кој ги прави светкави и елегантни, па слободно може да ги носите со некоја посвечена комбинација. Во горниот дел на чорапите се наоѓа еластична лента која ги држи чорапите цврсто на ногата, така што немате потреба од користење на жартели, но доколку сакате, лентата дозволува доволно удобност и да ги поставите. Нивниот универзален изглед и боја овозможуваат безброј комбинации како со долен веш, така и со здолништа различни по големина, вид и боја. Големината е универзална (One Size) така што без проблем би одговарала на повеќето жени.

Материјал: Полиамид 86% еластин 4% лурекс 10%

ШИФРА 23082 Категорија: Tags: , ,

Опис

Мрежести чорапи со лурекс

Дополнителни информации

Colour

Size

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Мрежести чорапи со лурекс”