Мрежест фустан со долги ракави

1,390 ден.

 

Фустанче за сите оние сирени кои сакаат да ги фатат во мрежа своите морнари! Овој фустан е со плитко деколте и долги ракави. Долг е до горниот дел на бедрата, а ракавите се подолги и се закачуваат на палецот со помош на малечко отворче, кое се наоѓа на крајот на ракавите. Мрежата е со средна ширина, а материјалот содржи и еластин што го прави фустанчето растегливо. Се припива идеално кон облините на телото и го открива раскошот на вашите гради. Во комплетот е вклучена и танга во соодветната боја која може да се носи по избор. Предизвикувачки би делувало ако ги оставите градите голи, без дополнитело парче облека. Големината е универзална (One Size) така што без проблем би одговарала на повеќето жени.

Материјал: 88% полиамид, 12% еластин

Исчисти
ШИФРА 24007 Категорија: Tags: , ,

Опис

Мрежест фустан со долги ракави

Дополнителни информации

Colour

, ,

Size

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Мрежест фустан со долги ракави”